Art - Foto na hliníkovej doske

Art - Foto na hliníkovej doske

Množstevné zľavy

Cenovú ponuku vypracujeme na požiadavku cez <<< Kontaktný formulár >>>

Fotografie na hliníkovej doske zaručene uspokoja aj náročných fotografov. V kombinácii s Fine Art médiami sa predlžuje aj archívna kvalita a životnosť obrazu. Jedná sa o kompozitnú dosku hrúbky 3mm s vrstvami hliník-plast-hliník, ktorá je veľmi pevná a výborne drží rovinnosť. Pre tieto vlastnosti sa často používa aj na reklamy v exteriéri. Na túto dosku sa nalepí v špeciálnych valcoch pomocou obojstranne lepiacej fólie fotopapier alebo plátno podľa Vášho výberu. Na zvýšenie mechanickej odolnosti povrchu je možná tekutá laminácia na plátno. Zúbkovaný záves lepíme na dosku odzadu, doska bude rovnako vzdialená od steny 6mm po celom obvode, pretože na dosku pridávame aj plastové distančné štvorčeky hrúbky 6mm.

Porovnanie jednotlivých dosiek dostupných v eshope:

TYP DOSKY
HRÚBKA
ZLOŽENIE
HMOTNOSŤ  DOSKY 75x50cm
DOPORUČENÉ VEĽKOSTI
Hliníková doska
3mm
hliník-čierny plast-hliník
1500g
do 300cm, aj exteriér
Výstavná doska
10mm
plast-biela pena-plast
750g
do 200cm
Odľahčená doska
5mm
plast-šedá pena-plast
320g
do 100cmNapísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Tlač je realizovaná na najmodernejšej technológii Canon imagePROGRAF 8400 pigmentovými farbami Lucia EX s garantovanou životnosťou voči vyblednutiu nad 100 rokov. Profesionálne tlačiarne Canon sú zárukou vysokej presnosti podania farieb a dokážu vytlačiť veľmi široké farebné spektrum so živými farbami. Na všetky ponúkané fotopapiere a fine-art médiá používame vlastné ICC profily vytvorené spektrofotometrom X-Rite. Jedine týmto spôsobom je možné dosiahnuť maximálnu zhodu farieb s monitorom. Rovnaká technológia tlače Canon sa používa aj v Slovenskej Národnej Galérii na reprodukcie obrazov umeleckých diel.

 • Počet zobrazení: 6559
 • Výrobca: Canonline
 • Kód produktu: T-ART-3
 • Dostupnosť: Skladom
  Dodacia doba: 2-5 dní
 • 14.00€

Objednávka na pár klikov

viac info...

Kvalita tlače

Vzhľadom na to že používame na tlač najmodernejšiu techniku s presne kalibrovanými farbami kvalita tlače závisí prevažne od kvality dodaného obrázku alebo fotografie. Pokiaľ je obrázok veľmi malý alebo neostrý výsledná kvalita tlače nemusí byť uspokojivá. Pri tlači obecne platí že čím väčšie rozlíšenie má fotografia, tým môže byť vytlačená kvalitnejšie ale za predpokladu že bola nafotená kvalitne t.j. bez pohybovej neostrosti a s kvalitnou kresbou objektívu.

Zväčšovanie fotografií

Na zväčšovanie fotografií používame špecializovaný program založený na fraktálovej metóde interpolácie obrazu. Jeho výhodou je že dokáže zaostriť aj hrany fotografie a tak je možné fotografie pomerne kvalitne zväčšovať až o 800% ak je fotografia kvalitná. Preto odporúčame prenechať zväčšovanie na našu službu a na fotografiu aplikovať len správny orez aby zodpovedala správnemu formátu tlače. Pokiaľ však fotografiu zväčšujete len o 200-300% tak kľudne použite napr. štandardnú bikubickú metódu zväčšovania obrazu (Photoshop, Zoner ...).

Limity pre nahrávanie súborov

Vzhľadom na možnosti hostingového servera sú nastavené nasledovné limity:

Maximálna veľkosť súboru: 50 MB

Maximálny počet súborov: 1 (fotografie je možné nahrávať len po jednom, aby sa predišlo prípadným omylom v nastavení tlače)

Maximálne rozlíšenie obrázkov: 6500 x 6500 px = 42.25 Mpx (vyššie rozlíšenie nie je možné kvôli obmedzenej pamäti na servri)

Minimálne rozlíšenie obrázkov: 0.5 Mpx (pri nižšom rozlíšení by kvalita tlače nebola dostatočná)

Povolené formáty súborov

Bitmapové (rastrové) - fotografie: JPG, JPEG, TIF, TIFF, PSD, PNG, BMP, GIF

Vektorové - logá, písmo, grafika: EPS, AI, CDR, PDF

Textové: DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX

Kompresné: ZIP, RAR

Posielanie nadrozmerných súborov (JPG, TIF, PSD) väčších ako 50MB

Naše služby tlače sú unikátne v tom, že za účelom nekompromisnej kvality tlače dokážeme priamo tlačiť aj nekomprimované 16-bitové súbory spracovávané v priestoroch so širokým farebným spektrom Adobe RGB alebo ProPhoto RGB. Fotografie tlačíme výhradne v programe Photoshop CC. Takéto súbory však mávajú rádovo niekoľko stoviek MB a preto je potrebné ich zasielať cez tzv. internetové úschovne napr. wetransfer.com, uschovna.zoznam.sk, uschovna.cz a pod. alebo úložiská typu Dropbox, Google Disk, OneDrive. Po nahratí súboru cez úschovňu potom stačí skopírovať automaticky vygenerovaný odkaz (link) do ľubovolného textové súboru (word, notepad, pspad, excel ...) a priložiť tento súbor do objednávky namiesto fotografie.

TIP: Odporúčame zaslanie súborov (bez registrácie, max.veľkosť zásielky je 2GB) cez nasledovnú úschovňu: http://uschovna.zoznam.sk/posielanie-suborov

Do políčka "Cieľové emaily" zadajte: info@canonline.sk

Po odoslaní zásielky sa Vám automaticky vygeneruje link (viď obrázok), ktorý skopírujte do nového textového súboru (word, notepad, wordpad...) a priložte namiesto fotografie.

Ak máte zákazku s väčším počtom súborov môžete kvôli jednoduchosti zaslať objednávku priamo na email: info@canonline.sk (vytvoríme vám cenovú ponuku).


Diagnostika fotografií po nahratí na server

Aby sme Vám zjednodušili správny výber formátu (rozmeru) tlače naprogramovali sme pre Vás funkciu na výpočet rozlíšenia fotografie a doporučenie vhodného formátu pre tlač. Funkcia je určená hlavne pre najpoužívanejší formát JPG ale funguje aj na iné typy súborov.

Vysvetlivky:

Rozlíšenie fotografie - určuje počet bodov (pixelov) vo vodorovnom a zvislom smere, odporúčame nahrávať fotografie s minimálnym rozlíšením 2Mpx

Pomer strán fotografie - na základe pomeru strán fotografie Vám funkcia vie doporučiť formát tlače s minimálnym alebo nulovým orezom

Aktuálna veľkosť fotografie pre tlač - veľkosť počítaná na základe štandardu pre fotografickú kvalitu tlače s rozlíšením 300 ppi (dpi)

Maximálna doporučená veľkosť pre tlač - veľkosť počítaná ako 8-násobok aktuálnej veľkosti (zväčšenie 800%) kedy je možné ešte zabezpečiť vyhovujúcu kvalitu tlače pomocou fraktálovej interpolácie obrazu, odporúčame ale nahrávať fotografie s vyšším rozlíšením ako 2 Mpx

Doporučené formáty pre tlač - vypíše Vám všetky štandardné formáty pre tlač na základe pomeru strán fotografie, preto je potrebný Váš posudok, aby ste neprekročili maximálnu doporučenú veľkosť pre tlač. Tento formát potom zadajte v ďaľšom kroku "Formát tlače". Ak Vám žiadny formát nevyhovuje, môžete individuálne požiadať o iný formát prostredníctvom kontaktného formulára alebo emailu

Vlastné formáty tlače

Ak potrebujete iný formát tlače ako sú štandardne preddefinované, skúste najskôr skontrolovať pod produktom či existuje tzv. "Súvisiaci produkt" v ktorom bude možné zadať ľubovolné rozmery pre tlač. Ak súvisiaci produkt nenájdete v ponuke je potrebné nás kontaktovať a dohodnúť podrobnosti individuálne.

Orez fotografie

Aby vaše fotografie boli vytlačené v plnej veľkosti bez orezu je potrebné zvoliť buď adekvátny rozmer tlače k pomeru strán na fotografii alebo fotografiu vopred správne orezať v ľubovolnom grafickom editore. Túto službu sme nezaradili do funkcie nahrávania z dôvodu toho že by sa mohla výrazne znížiť kvalita uloženej fotografie po orezaní a následnom uložení na server. Ak neviete orezávať fotografie v grafickom editore radi Vám pomôžeme :-)

Vložte z PC jednu fotografiu alebo textový súbor obsahujúci odkaz na úschovňu Vašej fotografie:
ObrázokNázov
Zásobník je prázdny.

Uchop Súbor a Vlož Sem

viac info...


viac info ...

Na tlač používame zásadne kvalitné materiály s vysokou gramážou dodávané od značkovej nemeckej firmy Tecco.

Tieto materiály máme overené v praxi a na každý materiál máme zvlášť vytvorený farebný ICC profil čo zaručuje tlač presných farieb, inak povedané napr. pri portrétoch ak sú dobre spracované budete mať pekné pleťovky bez farebného posunu.


Tecco CUB350: Bavlnené plátno - Matné

Značka: Tecco, gramáž 350g/m2, hrúbka 0.4mm, max.šírka tlače 112cm

CUB350 Canvas Ultra Bright je výborné fotoplátno v pomere cena/kvalita od výrobcu Tecco. Žiarivo biele fotoplátno vyrobené zo zmesi polyester/bavlna na fotorealistické tlače. Veľmi dobrá odolnosť proti pokrčeniu a zlomeniu. Fotoplátno Tecco CUB350 Canvas Ultra Bright je 100% bez kyselín.


Technické parametre:

 • Hmotnosť: 345g/m²
 • Hrúbka: 395μ (0.4mm)
 • Nepriehľadnosť: 99%
 • Podmienky skladovania: 15 až 30 °C (40 až 60% RH)
 • Šírka role: 111,8cm
 • Dĺžka role: 15m

Tecco PFR295 FineArt Rag: Bavlnený papier - Matný

Značka: Tecco, gramáž 295g/m2, hrúbka 0.4mm, max.šírka tlače 112cm

Tento papier je určený pre najnáročnejšie umelecké ambície a pre umeleckých fotografov, ktorí vedia oceniť špičkovú kvalitu v kombinácii s extrémne dlhou životnosťou. Prírodne biely, ťažký PFR295 má jemnú, veľmi homogénnu štruktúru povrchu (ultra - hladkú) a skladá sa zo 100% bavlny. Jedná sa o unikátne médium, ktoré prinieslo nadčasové umelecké dielo na papieri. Vzhľadom k tomu, že je vyrobený úplne bez kyseliny, je veľmi odolný voči starnutiu a UV žiareniu. Garantovaná životnosť média je učená výrobcom na 100 rokov a viac. Médium bolo testované nezávislými inštitúciami a je certifikované.


Technické parametre:

 • Hmotnosť: 295g/m²
 • Hrúbka: 395μ (0.4mm)
 • Nepriehľadnosť: 99%
 • Podmienky skladovania: 15 až 30 °C (40 až 60% RH)
 • Šírka role: 111,8cm
 • Dĺžka role: 15m

viac info...

Tekutá laminácia na plátno

Na plátno sa aplikuje profesionálnym nástrekom. Je špeciálne určená pre pigmentové farby, nezapácha.

Výhody - zvyšuje UV stabilitu výtlačku, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a vode, odolnosť voči odtlačkom a škrabancom, zvyšuje kontrast a živosť farieb, plátno je možné čistiť vlhkou handrou

Nevýhody - mierne zvyšuje lesk plátna, preto ak chcete úplne matné prevedenie bez odleskov (reflexov) zvoľte druhú možnosť "Nie"


Laminácia na fotopapier

Aplikuje sa pomocou valcov čírymi samolepiacimi fóliami. Valce zabránia vzniku bubliniek.

Výhody - zvyšujú UV stabilitu výtlačku, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a vode, odolnosť voči odtlačkom a škrabancom, fotopapier je možné čistiť vlhkou handrou

Nevýhody - znižujú kontrast fotografie, potláčajú štruktúru pri saténových papieroch, možnosť vzniku bubliniek pri nesprávnej aplikácii, možnosť vzniku nerovnomerne kontrastných pásov od valcov hlavne na tmavých fotografiách, možnosť vniknutia chĺpkov a prachových častíc pri lepení medzi fotografiu a fóliu


Naše odporúčanie

Bavlnené plátno - ÁNO

Saténový fotopapier - NIE

Matný fotopapier - NIE

Lesklý fotopapier - ÁNO

viac info...

 

Nepovinné voľby (bez hviezdičky) - znamená, že tieto možnosti netreba zadať (zakliknúť) do objednávky, sú len doplnkové

Cosmopolitan - špeciálny efekt za príplatok 3€ vytvorený vo Photoshope, často používaný v módnych časopisoch, v prípade záujmu o iné typy špeciálneho tónovania Vášho portrétu nás kontaktujte

Úprava fotografom - NOVINKA ZDARMA - vaša fotografia bude vylepšená skúseným fotografom v profesionálnych programoch (jas, farby, kontrast , tonalita, ostrosť, šum), veľmi obľúbená a unikátna možnosť určená hlavne pre nefotografov alebo amatérov bez väčších skúseností s úpravami (ukážka viď obrázok)

viac info...

Záves na stenu

Áno - jedná sa o zúbkovaný záves nalepený na dosku odzadu, doska bude vzdialená od steny 6mm po celom obvode, pretože na dosku pridávame aj spodné plastové opierky 6mm

Nie - zvolte ak obraz budete vystavovať na nejakom stojane, alebo ak ho chcete zavesiť iným spôsobom (obojstranne lepiaca páska, suchý zips, lepiaca guma ...)

Pred vložením do košíka skontrolujte, či ste zadali všetky hodnoty označené hviezdičkou *


Fotoklub CANONliNE

Chceš byť členom fotoklubu? Zdarma dostaneš vždy včas na email najnovšie infošky o súťažiach, akciách a praktické návody o fotení.

* E-mail:

* Meno:

Mám záujem o: