Foto na plátno - Vnútorný rám

Foto na plátno - Vnútorný rám

CENNÍK

Vlastné formáty tlače

Odkaz na produkt s možnosťou zadania vlastného formátu tlače nájdete pod označením "Súvisiace produkty" v dolnej časti obrazovky.

Množstevné zľavy

Cenovú ponuku vypracujeme na požiadavku cez <<< Kontaktný formulár >>>

Na produkt Foto na plátno je aktuálne vytvorená nová webstránka www.fotonaplatno.online, kde máte na výber okrem plátna Klasik aj plátno Premium vo Fine Art kvalite pôvodom zo Švajčiarska. Nový web prináša nové informácie, je modernejší, prehľadnejší a umožňuje výber ľubovolného rozmeru obrazu na mieru od 20 -200cm.

Odporúčam objednávať obraz na plátne z vlastnej fotografie už z tejto novej webstránky, kliknite prosím na nasledovný odkaz: FOTONAPLATNO.ONLINE

Na novej stránke som pripravil súťaž Koleso šťastia v ktorej môžete vyhrať zaujímavé zľavičky na nákup až do výšky -75%.


Plátno Klasik - môžete si ho objednať aj na tejto stránke. Bezkonkurenčné plátno v pomere cena/kvalita. Brilantné farby a jemnejšia štruktúra v porovnaní s plátnom z čistej bavlny. Patrí medzi najpredávanejšie produkty.  Ak potrebujete maximálnu životnosť voči vyblednutiu a vysokú odolnosť voči zožltnutiu zvážte plátno PREMIUM.

Parametre:

Životnosť obrazu: < 50 rokov s tek.lamináciou

Gramáž: 370 g/m2

Materiál: 35% bavlna, 65% polyester

Povrch média: matný


Plátno Premium - Luxusné švajčiarske Fine Art plátno zo 100% bavlny určené pre umeleckú a svadobnú fotografiu dodávané pod značkou Fomei. Výrazná štruktúra, vysoký kontrast, vynikajúci farebný rozsah a ostrosť detailov. Neobsahuje kyseliny ani bielidlá, preto má ideálnu archívnu kvalitu (životnosť). Toto plátno je k dispozícii iba na novej webstránke: fotonaplatno.online

Parametre:

Životnosť obrazu: > 100 rokov s tek.lamináciou

Gramáž: 390 g/m2

Materiál: 100% bavlna

Povrch média: matný


Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Tlač je realizovaná na najmodernejšej technológii Canon imagePROGRAF 8400 pigmentovými farbami Lucia EX s garantovanou životnosťou voči vyblednutiu nad 100 rokov. Profesionálne tlačiarne Canon sú zárukou vysokej presnosti podania farieb a dokážu vytlačiť veľmi široké farebné spektrum so živými farbami. Na všetky ponúkané fotopapiere a fine-art médiá používame vlastné ICC profily vytvorené spektrofotometrom X-Rite. Jedine týmto spôsobom je možné dosiahnuť maximálnu zhodu farieb s monitorom. Rovnaká technológia tlače Canon sa používa aj v Slovenskej Národnej Galérii na reprodukcie obrazov umeleckých diel.

Ako rozpoznám kvalitnú tlač na plátne?

Tipy nájdete v našom blogu o tlači <<< Kliknite sem >>>

Tip: Vytvorte si vlastnú fotokoláž z dovolenky

Jednoduchý VIDEO návod s bonusom nájdete <<< TU >>>

  • Počet zobrazení: 29360
  • Výrobca: Canonline
  • Kód produktu: T-OBR-1
  • Dostupnosť: Skladom
    Dodacia doba: 2-5 dní
  • 12.00€

Objednávka na pár klikov

viac info...

Kvalita tlače

Vzhľadom na to že používame na tlač najmodernejšiu techniku s presne kalibrovanými farbami kvalita tlače závisí prevažne od kvality dodaného obrázku alebo fotografie. Pokiaľ je obrázok veľmi malý alebo neostrý výsledná kvalita tlače nemusí byť uspokojivá. Pri tlači obecne platí že čím väčšie rozlíšenie má fotografia, tým môže byť vytlačená kvalitnejšie ale za predpokladu že bola nafotená kvalitne t.j. bez pohybovej neostrosti a s kvalitnou kresbou objektívu.

Zväčšovanie fotografií

Na zväčšovanie fotografií používame špecializovaný program založený na fraktálovej metóde interpolácie obrazu. Jeho výhodou je že dokáže zaostriť aj hrany fotografie a tak je možné fotografie pomerne kvalitne zväčšovať až o 800% ak je fotografia kvalitná. Preto odporúčame prenechať zväčšovanie na našu službu a na fotografiu aplikovať len správny orez aby zodpovedala správnemu formátu tlače. Pokiaľ však fotografiu zväčšujete len o 200-300% tak kľudne použite napr. štandardnú bikubickú metódu zväčšovania obrazu (Photoshop, Zoner ...).

Limity pre nahrávanie súborov

Vzhľadom na možnosti hostingového servera sú nastavené nasledovné limity:

Maximálna veľkosť súboru: 50 MB

Maximálny počet súborov: 1 (fotografie je možné nahrávať len po jednom, aby sa predišlo prípadným omylom v nastavení tlače)

Maximálne rozlíšenie obrázkov: 6500 x 6500 px = 42.25 Mpx (vyššie rozlíšenie nie je možné kvôli obmedzenej pamäti na servri)

Minimálne rozlíšenie obrázkov: 0.5 Mpx (pri nižšom rozlíšení by kvalita tlače nebola dostatočná)

Povolené formáty súborov

Bitmapové (rastrové) - fotografie: JPG, JPEG, TIF, TIFF, PSD, PNG, BMP, GIF

Vektorové - logá, písmo, grafika: EPS, AI, CDR, PDF

Textové: DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX

Kompresné: ZIP, RAR

Posielanie nadrozmerných súborov (JPG, TIF, PSD) väčších ako 50MB

Naše služby tlače sú unikátne v tom, že za účelom nekompromisnej kvality tlače dokážeme priamo tlačiť aj nekomprimované 16-bitové súbory spracovávané v priestoroch so širokým farebným spektrom Adobe RGB alebo ProPhoto RGB. Fotografie tlačíme výhradne v programe Photoshop CC. Takéto súbory však mávajú rádovo niekoľko stoviek MB a preto je potrebné ich zasielať cez tzv. internetové úschovne napr. wetransfer.com, uschovna.zoznam.sk, uschovna.cz a pod. alebo úložiská typu Dropbox, Google Disk, OneDrive. Po nahratí súboru cez úschovňu potom stačí skopírovať automaticky vygenerovaný odkaz (link) do ľubovolného textové súboru (word, notepad, pspad, excel ...) a priložiť tento súbor do objednávky namiesto fotografie.

TIP: Odporúčame zaslanie súborov (bez registrácie, max.veľkosť zásielky je 2GB) cez nasledovnú úschovňu: http://uschovna.zoznam.sk/posielanie-suborov

Do políčka "Cieľové emaily" zadajte: info@canonline.sk

Po odoslaní zásielky sa Vám automaticky vygeneruje link (viď obrázok), ktorý skopírujte do nového textového súboru (word, notepad, wordpad...) a priložte namiesto fotografie.

Ak máte zákazku s väčším počtom súborov môžete kvôli jednoduchosti zaslať objednávku priamo na email: info@canonline.sk (vytvoríme vám cenovú ponuku).


Diagnostika fotografií po nahratí na server

Aby sme Vám zjednodušili správny výber formátu (rozmeru) tlače naprogramovali sme pre Vás funkciu na výpočet rozlíšenia fotografie a doporučenie vhodného formátu pre tlač. Funkcia je určená hlavne pre najpoužívanejší formát JPG ale funguje aj na iné typy súborov.

Vysvetlivky:

Rozlíšenie fotografie - určuje počet bodov (pixelov) vo vodorovnom a zvislom smere, odporúčame nahrávať fotografie s minimálnym rozlíšením 2Mpx

Pomer strán fotografie - na základe pomeru strán fotografie Vám funkcia vie doporučiť formát tlače s minimálnym alebo nulovým orezom

Aktuálna veľkosť fotografie pre tlač - veľkosť počítaná na základe štandardu pre fotografickú kvalitu tlače s rozlíšením 300 ppi (dpi)

Maximálna doporučená veľkosť pre tlač - veľkosť počítaná ako 8-násobok aktuálnej veľkosti (zväčšenie 800%) kedy je možné ešte zabezpečiť vyhovujúcu kvalitu tlače pomocou fraktálovej interpolácie obrazu, odporúčame ale nahrávať fotografie s vyšším rozlíšením ako 2 Mpx

Doporučené formáty pre tlač - vypíše Vám všetky štandardné formáty pre tlač na základe pomeru strán fotografie, preto je potrebný Váš posudok, aby ste neprekročili maximálnu doporučenú veľkosť pre tlač. Tento formát potom zadajte v ďaľšom kroku "Formát tlače". Ak Vám žiadny formát nevyhovuje, môžete individuálne požiadať o iný formát prostredníctvom kontaktného formulára alebo emailu

Vlastné formáty tlače

Ak potrebujete iný formát tlače ako sú štandardne preddefinované, skúste najskôr skontrolovať pod produktom či existuje tzv. "Súvisiaci produkt" v ktorom bude možné zadať ľubovolné rozmery pre tlač. Ak súvisiaci produkt nenájdete v ponuke je potrebné nás kontaktovať a dohodnúť podrobnosti individuálne.

Orez fotografie

Aby vaše fotografie boli vytlačené v plnej veľkosti bez orezu je potrebné zvoliť buď adekvátny rozmer tlače k pomeru strán na fotografii alebo fotografiu vopred správne orezať v ľubovolnom grafickom editore. Túto službu sme nezaradili do funkcie nahrávania z dôvodu toho že by sa mohla výrazne znížiť kvalita uloženej fotografie po orezaní a následnom uložení na server. Ak neviete orezávať fotografie v grafickom editore radi Vám pomôžeme :-)

Vložte z PC jednu fotografiu alebo textový súbor obsahujúci odkaz na úschovňu Vašej fotografie:
ObrázokNázov
Zásobník je prázdny.

Uchop Súbor a Vlož Sem

viac info...


viac info...

Typy okrajov

Zrkadlový - neskracuje plochu fotografie, foto sa skopíruje, zrkadlovo otočí a napojí za hranu rámu, používa sa najčastejšie, odporúčame

Special - neskracuje plochu fotografie, hrana za okrajom rámu sa pomocou špeciálneho programu dopočíta automaticky na základe obrazových bodov v blízkosti okraja fotky

Biely - neskracuje plochu fotografie, plocha za okrajom ostáva biela - nepotlačená

Foto za okraj - pozor, skracuje plochu fotografie, používajte len v prípade dostatku miesta okolo hlavného motívu (na zahnutie plátna treba aspoň 2.5cm z každej strany)

viac info...

Tekutá laminácia plátna je bezplatná. Na plátno sa aplikuje profesionálnym nástrekom. Je špeciálne určená pre pigmentové farby, nezapácha.

Výhody - zvyšuje UV stabilitu výtlačku, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a vode, odolnosť voči odtlačkom a škrabancom, zvyšuje kontrast a živosť farieb, plátno je možné čistiť vlhkou handrou

Nevýhody - mierne zvyšuje lesk plátna, preto ak chcete úplne matné prevedenie bez odleskov (reflexov) zvolte druhú možnosť "Nie"


viac info...

 

Nepovinné voľby (bez hviezdičky) - znamená, že tieto možnosti netreba zadať (zakliknúť) do objednávky, sú len doplnkové

Cosmopolitan - špeciálny efekt za príplatok 3€ vytvorený vo Photoshope, často používaný v módnych časopisoch, v prípade záujmu o iné typy špeciálneho tónovania Vášho portrétu nás kontaktujte

Úprava fotografom - NOVINKA ZDARMA - vaša fotografia bude vylepšená skúseným fotografom v profesionálnych programoch (jas, farby, kontrast , tonalita, ostrosť, šum), veľmi obľúbená a unikátna možnosť určená hlavne pre nefotografov alebo amatérov bez väčších skúseností s úpravami (ukážka viď obrázok)

Pred vložením do košíka skontrolujte, či ste zadali všetky hodnoty označené hviezdičkou *

Štítky: foto na plátno


Fotoklub CANONliNE

Chceš byť členom fotoklubu? Zdarma dostaneš vždy včas na email najnovšie infošky o súťažiach, akciách a praktické návody o fotení.

* E-mail:

* Meno:

Mám záujem o: